لباس ساقدوش

لباس ساقدوش
We can't find products matching the selection.

ساقدوش عروس معمولا دختری جوان و مجرد در سن ازدواج است که از میان دوستان نزدیک و یا خواهر عروس برای همراهی با لباس عروس در طی مراسم عروسی انتخاب می شود و معمولا رنگ لباس ساقدوش عروس با رنگ های دیگر به کار رفته در مراسم هماهنگ است.  

ساقدوش اصلی یا ملازم می تواند متاهل یا مجرد در شرف ازدواج باشد و ساقدوش های جوان مجردی که اصلا در سن ازدواج نیستند ممکن است در طبقه بندی ساقدوش های عروس قرار داده شوند.

ساقدوش اصلی یا ملازم از نظر پوشش لباس و زیور آلات می تواند با دیگر ساقدوش ها تفاوت داشته باشد. بهتر است لباس ساقدوش ها نیز با تم و تن رنگ درنظرگرفته شده برای کل تشریفات عروسی هماهنگی داشته باشد و لوازم جانبی لباس ساقدوش مانند کیف و کفش ساقدوش ها ونیز زیور آلات آنها در طیف رنگ تم مراسم باشد .  

در برخی فرهنگ ها دختران کوچک خردسال با تاج گل و سبد گل در میان میهمانان به عنوان ساقدوش درحضور دارند.

امروزه تعداد خاصی برای مجموعه ساقدوش های همراه عروس در نظر گرفته نمی شود بلکه تعداد آنها به عوامل مختلفی نظیر جایگاه اجتماعی و وضعیت اقتصادی زوج و خانواده ها بستگی دارد.

معمولا در فصول سرد سال از  رنگ های تیره و خنثی و در فصول گرم از رنگ های شاد و روشن برای این لباس مجلسی به عنوان لباس ساقدوش استفاده می شود.

روش مرسوم برای انتخاب لباس ساقدوش این است که لباس های متحدالشکل و یک دست و یک رنگ برای همه ساقدوش ها در نظر گرفته می شود.

بهتر آن است که لباس ساقدوش کوتاه و ساده باشد تا لباس عروس در مراسم جلوه ویژه خود را حفظ کند . البته این بدان معنا نیست که لباس ساقدوش بلند طراحی یا استفاده نمی شود.

در صورتی که دوست دارید در لباس ساقدوش هایتان تنوع وجود داشته باشد می توانید تفاوت هایی در شکل یقه یا طیف رنگ در نظر بگیرید یا به طور کل پس از انتخاب رنگ و تم لباس طراحی را آزاد و به عهده ساقدوش های خود بگذارید.

اگر دوست دارید در مراسم عروسی خود شیک ترین ساقدوش ها را داشته باشید یا به عنوان ساقدوش در مراسم عروسی بدرخشید می توانید از بزرگ ترین فروشگاه لباس مجلسی ایزورانی در مجموعه عالی و کاملی از انواع متنوع طرح های لباس ساقدوش از طراحی بزرگترین برندهای دنیا مانند شری هیل ، ترانی کوتور ، ریچل الن ، ام ان ام فواد سرکیس ، مک دوگل و تاریک ادیز و ... دیدن کنید و بهترین ها را برای خود انتخاب نمایید.

 

اولین نفر باشید